Keraamika stuudio

 

 

Savikojas alustasid 1995 aastal Eesti Riikliku  Kunstiinstituudi (Eesti Kunstiakadeemia) haridusega keraamikud Kadri Jäätma ja  Ülle Rajasalu. Nad kuuluvad ka Eesti Kunstnike Liitu ja Keraamikute Liitu ning  osalevad ühenduses “ON Grupp”. Ülle ja Kadri loodud on ka savikoja tööpõhimõte  ja kujundus.
Erinevalt teistest Katariina Gildi töökodadest, on savikojas  töö- ja galeriipool eraldi. Külastaja võib galeriis ringi vaadata ning huviga  jälgida ka ateljeepoolel toimuvat.

Algusaastatel oli savikojas põhiliselt eksponeeritud Ülle ja  Kadri üksikesemed. Nüüdseks on   põhirõhk  autorite endi poolt  teostatud väikeseeriatel, samas on väljas ka näituste jaoks valminud  suurevormiline unikaallooming.

Asukoht vanalinna keskaegsetes ruumides on justkui  iseenesest mõjutanud ka savikoja töökorraldust. Nagu kunagi käsitööliste  tsunftide ajal, on siingi meistrid, sellid ja õpipoisid. Juba Kadri oli  üliõpilasena Ülle õpilane. Savikojas alustas Ülle ja Kadri käe all alles  koolis õppiv Jarõna Ilo, kes nüüd on  lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia. Hiljem liitusid Savikojaga Virve Kerm ja Jane  Paadimeister, kes said erialast õpetust Üllelt ja Jarõnalt. Ka Jane on  käesolevaks ajaks lõpetanud EKA keraamika eriala.

Ehkki kõik savikoja meistrid on selgelt erineva käekirjaga  isikupärased loojad, iseloomustab nende loomingut lihtsus ja põhjamaine  minimalism. Nad osalevad ka Keraamikute Liidu töös ning näitusetegevuses.

Viis keraamikut ei hoia oma oskusi kiivalt vaka all, vaid  korraldavad huvilistele ka kursusi. Savikoda pakub ka eritellimuste võimalust – koostöös tellija ning kunstnikuga.

 

 

Kontaktid
+372  641 84 75

 

Kadri Jäätma
+372 5090812
kadri@siirup.eu
www.keraamikuteliit.ee
www.eaa.ee

Ülle Rajasalu
+372 5292273
yrajasalu@gmail.com
www.keraamikuteliit.ee
www.eaa.ee

Jarõna Ilo
+372 56475872
jaronailo@gmail.com

Jane Paadimeister
+372 55697911
jagnatimofei@gmail.com

Marit Ditmann
+372 5066169
marit.tedrekull@gmail.com