Kuningunde kübarakoda

 

 

... oli Katariina Gildi  teine, 4.aprillil, 1994 aastal, avatud kahe meistri koda. Projekt sai alguse  Tallinna Raekoja trepikäigus 1992 aasta Volbriööl Elvira Liiveri ja Liivia  Leškini poolt avatud poekesest “Tallinna mütsid ja mütsikesed“. Kuna lustiga  tehtud projekt tallinlaste ning külaliste poolt väga soojalt vastu võeti,  tundsid mõlemad, et selle teemaga  tuleks  hakata tõsisemalt tegeleda. Nüüdseks tegutsevad mõlemad meistrid oma isikupäraste  käekirjadega eraldi tubades, nii pääsevad nende stiil ja taotlused paremini esile.

Elvira Liiver on lõpetanud  Tartu Ülikooli ajaloo erialal ja täiendanud end Göteborgis tekstiili  restaureerimise alal ning Kultuuri Rahvaülikoolis maali, niplispitsi ja  lapiteki kursustel.

Kostüümiajaloolasena  Elvira teab, et läbi sajandite on peakate olnud staatuse sümbol. Kunigunde  Kübarakoja mütsid on saanud inspiratsiooni just ajaloolistest peakatetest. Elvira Liiveri Tallinna-aineline kollektsioon valmib  koostöös Mari Saguriga. Materjalid on naturaalsed. Uhked prossid mütsidel on  Mari valmistatud.

Vildist kübarate  tegemisel  on autorit inspireerinud 20-30  aastate vorm ning vanadel fotodel jäädvustatud stiilsed tallinlannad.

Kunigunde Kübarakojas  jagatakse ka lahkesti „mütsi-ja kübaranõu“ ning julgustust. Iga külastaja võib  siit enda jaoks avastada isikupärase või meie linna ajalugu meenutava unikaalse  peakatte.

 

 

Kontaktid
+372 641 80 53

 

Elviira Liiver
+372 5113234
elvidonna@gmail.com