Tekstiilitööd

 

 

Ene ja Anni Lapikoda alustas aastal 1995. Siin on selle  iidse ja samas uudse käsitööliigi tutvustamise, õpetamise ja juhendamise  keskus. Lapitehnika elujõudu ja arengut tõestab jätkuv huvi ja pidev  näitusetegevus Eestimaa eri paikades. Anni Kreem ja Ene Pars on Eesti Lapitöö  Seltsi eestvedajad.

Anni Kreem on pühendunud traditsioonide jätkamisele. Ta  kogub unikaalseid tekstiile ja mustreid, väärtustades neid suuremates või  erimõõdulistes tekstiilides. Anni on hariduse saanud Tallinna Riikliku  Konservatooriumi lavakunsti osakonnas.

Ene Pars on keskendunud rahvakunsti traditsioonide  edasikandmisele tänapäevases  kontekstis. Ta on saavutanud oma töödes unikaalse koosluse, kombineerides meisterlikult etnograafilisi  värvitriipe ning lihtsaid kujundeid. Oma näituse “Uuesti uus” eest sai ta  2008.a  Eesti Kultuurkapitali  Rahvakultuuri sihtasutuse aastapreemia. Ene on kunstihariduse saanud Tallina  Pedagoogilises Instituudis.

Maija-Liisa Kruus loob isikupärase käekirjaga lapitehnikas  seinatekstiile.
Ta on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemia tekstiili osakonnas.

Ene ja Anni Lapikojas käib töö otse külastajate silme all.  Siit saab tellida igas värvis, mõõdus ja mustris kodutekstiile. Kunstniku  nõuanne ja omapoolne panus muudab iga siin valminud lapiteki eriliseks ja  kordumatuks.

Suurel töölaual on tihti pooleli ahvatlev mosaiik kaunitest  kangatükkidest, millest saavad alguse üha järgmised ja aina põnevamad  tööd.

 

 

Kontaktid
+372 644  53 65

 

Anni Kreem
+372 5054223

Ene Pars
+372 5142679
enepars@neti.ee

www.enepars.ee
www.elts.ee
www.eaa.ee
www.tekstiilikunst.pri.ee